..

Pražské metro

Pražské místní části Letňany a Čakovice prosazují, aby se linka metra C prodloužila o pár set metrů na sever. V současnosti končí v polích daleko od zdejší zástavby. V souvislosti s rostoucím počtem obyvatel v těchto částech a výstavbě řady developerských projektů by bylo vhodné metro C dovést o kus dále. A céčko není jediné, prodloužit chtějí trasu A například na Zahradní město.

Nová konečná trasy C by byla umístěna v oblasti Avie v Čakovicích, další zastávka by mohla být umístěna u OC Letňany. Tyto místní části se rychle rozvíjejí díky novým bytovým domům. Za posledních 8 let zde narostl počet obyvatel o 6 tisíc. Další výstavba se ještě chystá a v budoucnu by zde mělo bydlet až jednou tolik lidí, co dnes.

I proto je prodloužení metra C značně perspektivní a místní části jej budou prosazovat. Příliš se totiž nedaří posunout výstavbu nové trasy metra D, a tak se rozvíjejí možnosti alespoň na nějaké investice do zlepšení dopravy jinde.

A metro C není jediné, kde se uvažuje o rozvoji. Také trasa metra A by se mohla prodloužit do Zahradního města, od Skalky by byla odbočka takže by souprava nezajížděla pouze do Hostivaře na Depo Hostivař, ale ve střídavém rytmu právě do nově vybudované trasy. Konečná by mohla být umístěna například u nádraží Hostivař, to aby byl zajištěn dobrý přestup.

Uvažuje se i o prodloužení metra B, nebo spíše jen kosmetické úpravě, nová zastávka by mohla vzniknout ve zličínském depu. Sem běžně soupravy zajíždějí, jen by se vybudovala nová stanice, která by byla blíže novým domům a mohlo by zde vzniknout i záchytné parkoviště P+R.

A na lince A chtějí prodloužit metro na Dědinu ke Dlouhé míli a přímo až na letiště.

SLEDUJTE PRAHU NA FACEBOOKU :)

Nad ránem se jižně nad Prahou zhruba v oblasti Zbraslavi objevila i izolovaná bouřka s několika blesky doprovázenýc…
Situace na pražském letišti se nezlepšuje, další odkloněný let je BA z Heathrow, směřuje do Vídně. Leta…
Husté sněžení komplikuje provoz na pražském letišti mnoho letadel krouží na vyčkávacích okruzích a č…
Kulaťák v pražských Dejvicích získá do několika let novou podobu. Uprostřed vznikne obelisk, po okrajích se vysadí…
Dopravní podnik spustil nový fanshop nejen pro fanoušky dopravy v Praze. Zájemci si přes internet mohou objednat ví…

754

100

48
Miniaplikace

Nová anketa, do konce hlasování:

HLAVNÍ MĚSTO PRAHA DNES

PRAHA NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

PRÁVĚ SE STAVÍ

  •   0 % -
  •   0 % -
  •   0 % -
  •   0 % -