..

Emirates A380

Pražské letiště zažije jednu z nejrušnějších sezon. Od neděle 26. března začíná platit nový letový řád. Z Prahy se poletí do 154 destinací, 51 zemí světa se 66 dopravci. Vrací se přímé lety do New Yorku, Toronta a Montrealu, vrací se Boeing 747-8I na lince do Soulu. Nové linky na Menorku, Sicílii, Island, do Švédska nebo Norska. Letečtí nadšenci budou mít u letiště zkrátka žně.

Mezi nové dopravce patří Flybe a Georgian Airways. Poletí se také do 9 nových destinací v pravidelné přepravě: Aarhus (ČSA), Alméria (SmartWings), Malmo (ČSA), Menorca (SmartWings), Reykjavik (ČSA, Wizzair), Stavanger (Norwegian), Tbilisi (Georgian Air.), Trapani (Ryanair) a Verona (ČSA).

V dálkové přepravě bude mít Praha spojení s těmito destinacemi: Toronto, Montreal, 2x Soul, New York/JFK, 2x Dubai, Peking, Šanghaj, Čengdu.

„Po velmi úspěšném rekordním roce 2016 se nám podařilo nejen udržet širokou nabídku destinací, ale ještě ji rozšířit o dalších 9 měst. Díky tomu letos cestujícím umožníme cestovat přímou linkou do 154 destinací v 51 zemích světa. To vnímám jako skvělý výsledek naší snahy motivovat dopravce k rozvoji leteckých spojení s Prahou,“ komentoval nový letový řád předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř.

S dalšími novinkami se na Letišti Václava Havla Praha objeví dva noví dopravci. Od 8. května navýší britská letecká společnost Flybe počty letů do Londýna, a to na letiště Southend. Praha tak získá přímé spojení už s pátým londýnským letištěm, a to s frekvencí 5x týdně. Od 22. května pak do Prahy začne létat gruzínský dopravce Georgian Airlines, který bude 2x týdně zajišťovat přímé pravidelné spojení do svého domovského hlavního města Tbilisi.

Navyšují se kapacity u desítek stávajících destinací. Velký nárůst plánují aerolinky u destinací Burgas (44 %), Curych (26 %), Barcelona (23 %) nebo Tel Aviv (22,5 %).

Zároveň letecké společnosti plánují posílat do Prahy větší letadla. Velkokapacitní Boeing 747-8I společnosti Korean Air bude letos nasazen na lince Praha–Soul dokonce po celou dobu letní letové sezóny. V loňském roce byl tento letoun s kapacitou 368 míst k vidění pouze v době vysoké sezóny od července do konce září.

Na 80. výročí letiště se chystá také jeden mimořádný vzpomínkový let na trase Praha – Piešťany – Brno – Praha. Právě tato linka byla tou první, která zahájila na letišti provoz. Pro abnormální zájem byla během minuty kapacita Airbusu vyprodána. Linka do Piešťan poletí 5. dubna.

SLEDUJTE PRAHU NA FACEBOOKU :)

Nad ránem se jižně nad Prahou zhruba v oblasti Zbraslavi objevila i izolovaná bouřka s několika blesky doprovázenýc…
Situace na pražském letišti se nezlepšuje, další odkloněný let je BA z Heathrow, směřuje do Vídně. Leta…
Husté sněžení komplikuje provoz na pražském letišti mnoho letadel krouží na vyčkávacích okruzích a č…
Kulaťák v pražských Dejvicích získá do několika let novou podobu. Uprostřed vznikne obelisk, po okrajích se vysadí…
Dopravní podnik spustil nový fanshop nejen pro fanoušky dopravy v Praze. Zájemci si přes internet mohou objednat ví…

736

104

44
Miniaplikace

Nová anketa, do konce hlasování:

HLAVNÍ MĚSTO PRAHA DNES

PRAHA NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

PRÁVĚ SE STAVÍ

  •   0 % -
  •   0 % -
  •   0 % -
  •   0 % -