..

Nová obytná čtvrť u Vltavy nabídne přes 800 bytů

Autor ~ admin 23. července 2018 | #

Nová obytná čtvrť Zahálka Modřany / Foto: Zahálka

PRAHA 4 (HODKOVIČKY) – Obytná čtvrť Zahálka v sousedství golfového hřiště Hodkovičky nabídne přes 800 bytů v sousedství Vltavy. Developerské společnosti Karlín Group a Horizon Holding získaly pravomocné stavební povolení pro projekt nové obytné čtvrti v pražských Hodkovičkách, který nabídne v sedmi domech celkem 800 bytů a služby pro občany.

Obytná čtvrť nazvaná Zahálka vznikne v sousedství golfového hřiště a sportovně rekreačního areálu na břehu Vltavy.

„Začínáme s výstavbou prvních dvou domů v novém projektu,“ uvedl Jan Ludvík, generální ředitel společnosti Karlín Group s tím, že lidé by se do svých bytů měli začít stěhovat nejpozději do dvou let.

Developer Karlín Group se snažil citlivě do okolí začlenit nové objekty bytových domů. Proto přizval k projektu tři významná architektonická studia – Bevk Perovič Arhitekti (Slovinsko), Under-Construction Architects (Česko) a Yashar Architects (Izrael).

Výsledkem jejich práce je architektura zasazená do městského parku s desítkami stromů, hřišti, loukami, biokoridorem přírodního potoka a dalšími funkcemi, které zpříjemní život novým obyvatelům.

Budovy nabídnou byty o velikosti od 1+kk až po 5+kk s velkými okny a terasami, které umožní výhled do atraktivního okolí.

„Unikátní poloha vybídla architekty k tomu, aby maximalizovali využití pohledů na údolí Vltavy s přírodní dominantou Chuchelského háje v pozadí,“ uvedl Jan Ludvík.

Ceny bytů budou startovat na 3 milionech korun včetně DPH.

Pohled na celkový areál projektu v Hodkovičkách / Foto: Zahálka

„Spolupráce s Karlín Group se nám osvědčila již na projektu Rezidence Vltava, jsme tedy velmi rádi, že můžeme společně připravit i první etapu Zahálky, v rámci níž vzniknou dva domy s celkem 240 byty. Dalších pět budov s nabídkou 560 jednotek zrealizujeme v naší gesci,“ uvedl Yishay Furman, generální ředitel skupiny Horizon Holding.

„Budovy disponují i komerčními prostory, vznikne tak prostor pro služby budoucím rezidentům. Zároveň je součástí projektu i mateřská školka, která bude po jejím dostavění provozována příslušnou městskou částí. Celý areál počítá výhradně s podzemním parkováním pro 1 000 vozů, aby veškerý povrch zůstal zachován pro zeleň,“ doplnil Furman.

Projekt získal jméno Zahálka právě díky tomu, že je zasazen do přírody a vybízí tak k oddychu u golfu, k procházce nebo k cyklistickým výletům do blízkých lokalit. Místo má ale i výborné napojení na centrum Prahy.

SLEDUJTE PRAHU NA FACEBOOKU :)

RT : Na kontrolu dopravní situace v Praze nasadil ⁦@PIDoficialni⁩ zřejmě labutě. Nějaká novinka? 😀
RT : V kopci u Motolske nemocnice uvizly autobusy i rada osobnich vozidel.
RT : Praga hoy apareció toda Nevada, belleza pura
RT : Ve 04:55. vyrazilo do pražských ulic 71 velkých sypačů určených na hlavní tahy a 51 dalších vozů,do historického ce…
Nad ránem se jižně nad Prahou zhruba v oblasti Zbraslavi objevila i izolovaná bouřka s několika blesky doprovázenýc…
RT : Vzhledem k nepříznivému počasí dnes očekáváme komplikace na některých příletech a odletech z . Doporu…
Situace na pražském letišti se nezlepšuje, další odkloněný let je BA z Heathrow, směřuje do Vídně. Leta…
Husté sněžení komplikuje provoz na pražském letišti mnoho letadel krouží na vyčkávacích okruzích a č…

742

100

46
Nová anketa, do konce hlasování:

HLAVNÍ MĚSTO PRAHA DNES

PRAHA NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

PRÁVĚ SE STAVÍ

  •   0 % -
  •   0 % -
  •   0 % -
  •   0 % -