..

Každý sedmý obyvatel Prahy je cizinec

Autor admin Září - 10 - 2019

HL. M. PRAHA – Počet cizinců, kteří mají registrovaný pobyt na území Prahy překročil v roce 2018 počet 200 tisíc osob. Celkově tak cizinci tvoří více než 15 procent všech obyvatel Prahy. Analytická studie, která vznikla na půdě IPR Praha, se snaží demograficky zmapovat cizince jako zdroje pracovní síly a poskytnout relevantní informace k jejich ekonomické aktivitě.

Ekonomická aktivita je u cizinců výrazně vyšší než u „průměrného Pražana“. Je to dáno zejména demografickým a sociálním složením, ale zejména účelem jejich pobytu, kterým nejčastěji bývá nové zaměstnání. Důležitou roli hraje i jejich věkový průměr.

Cizinci jsou dnes významnou součástí pražské populace a nezbytným zdrojem pracovní síly. Zároveň se také stávají stabilní součástí i pražské populace budoucí.

Mezi zeměmi EU je v Praze nejpočetněji zastoupeno Slovensko s 31,5 tisíci občany, což je dáno zejména historickým vývojem. Rovněž velmi rychle roste počet občanů Bulharska a Rumunska. Z ostatních zemí je dlouhodobě v čele Ukrajina. V Praze se nachází víc než 51 tisíc občanů této země, dále Rusko s 24 tisíci, Vietnam se 13 tisíci a USA, kdy v Praze žije více než 6 tisíc amerických občanů. Téměř 50 % cizinců má v Praze již trvalý pobyt, což potvrzuje stabilitu této pražské populace významnou zejména ve vztahu k potenciálu pracovní síly.

SLEDUJTE PRAHU NA FACEBOOKU :)

Nad ránem se jižně nad Prahou zhruba v oblasti Zbraslavi objevila i izolovaná bouřka s několika blesky doprovázenýc…
Situace na pražském letišti se nezlepšuje, další odkloněný let je BA z Heathrow, směřuje do Vídně. Leta…
Husté sněžení komplikuje provoz na pražském letišti mnoho letadel krouží na vyčkávacích okruzích a č…
Kulaťák v pražských Dejvicích získá do několika let novou podobu. Uprostřed vznikne obelisk, po okrajích se vysadí…
Dopravní podnik spustil nový fanshop nejen pro fanoušky dopravy v Praze. Zájemci si přes internet mohou objednat ví…

754

100

48
Miniaplikace

Nová anketa, do konce hlasování:

HLAVNÍ MĚSTO PRAHA DNES

PRAHA NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

PRÁVĚ SE STAVÍ

  •   0 % -
  •   0 % -
  •   0 % -
  •   0 % -