..

Bamboo Airways spojí od dubna Prahu s Vietnamem

Autor ~ admin 14. ledna 2020 | #

Bamboo Airways začnou létat do Prahy

PRAHA – Letecká společnost Bamboo Airways připravuje od dubna 2020 přímé spojení Prahy a Hanoje ve Vietnamu. Spojení již bylo avizováno v loňském roce. Aerolinka chce uvést do provozu čtyři letadla Boeing 787-9 Dreamliner, jedním z cílů bude jejich nasazení na linku do Prahy. Dosud spojení s Vietnamem z Česka neexistuje.

„Usilovně pracujeme na tom, abychom rychle dokončili postupy a oficiálně uvedli přímou cestu z Vietnamu do Prahy od dubna 2020, jak se očekávalo,“ uvedl Bui Quang Dung, zástupce generálního ředitele společnosti Bamboo Airways.

Nová letadla B787-9 Dreamliner do Prahy mají přispět ke zkrácení doby letu na méně než 12 hodin, pomohou také cestujícím šetřit náklady, čas a mít více možností objevování Evropy. V Česku žije podle oficiálních statistik více než 60 tisíc Vietnamců, ti častěji než dříve, cestují za svojí rodinou do Vietnamu. Stejně tak Vietnamci objevují čím dál častěji Česko.

„Představujeme vám zbrusu novou dálkovou linku společnosti Bamboo Airways z Prahy do vietnamské Hanoje. Ta by dle dopravce měla odstartovat již se začátkem letošního letního letového řádu. Těšit se můžete na spojení 2x týdně moderním Boeingem 787-9 Dreamliner,“ uvedlo pražské letiště.

Na Facebooku se to hemží ze strany Vietnamců pochvalnými reakcemi, významně se tak zlepší cestování mezi oběma zeměmi. Navíc Vietnam se pro Čechy může stát časem tak populární jako třeba Thajsko.

„Jednou ze zajímavých atrakcí v Hanoji je bezpochyby známá železniční trať projíždějící těsně mezi domy. Pokud zrovna nejede vlak, odehrává se přímo na kolejích i bohatý společenský život,“ dodalo letiště.

K rozjetí linky už od dubna je však řada lidí skeptická, tedy zda to společnost za tři měsíce stihne.

SLEDUJTE PRAHU NA FACEBOOKU :)

RT : Na kontrolu dopravní situace v Praze nasadil ⁦@PIDoficialni⁩ zřejmě labutě. Nějaká novinka? 😀
RT : V kopci u Motolske nemocnice uvizly autobusy i rada osobnich vozidel.
RT : Praga hoy apareció toda Nevada, belleza pura
RT : Ve 04:55. vyrazilo do pražských ulic 71 velkých sypačů určených na hlavní tahy a 51 dalších vozů,do historického ce…
Nad ránem se jižně nad Prahou zhruba v oblasti Zbraslavi objevila i izolovaná bouřka s několika blesky doprovázenýc…
RT : Vzhledem k nepříznivému počasí dnes očekáváme komplikace na některých příletech a odletech z . Doporu…
Situace na pražském letišti se nezlepšuje, další odkloněný let je BA z Heathrow, směřuje do Vídně. Leta…
Husté sněžení komplikuje provoz na pražském letišti mnoho letadel krouží na vyčkávacích okruzích a č…

742

100

46
Nová anketa, do konce hlasování:

HLAVNÍ MĚSTO PRAHA DNES

PRAHA NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

PRÁVĚ SE STAVÍ

  •   0 % -
  •   0 % -
  •   0 % -
  •   0 % -